שירותי נוטריון

עו"ד באום הוסמך על ידי משרד המשפטים לאמת, לאשר ולערוך מסמכים משפטיים מסוימים הדורשים פעולות אלה מצד נוטריון בלבד, על פי החוק. המשרד עובד עם מתרגמים אשר מתרגמים מסמכים גם לשפה היוונית ואנגלית וכל שפה הדרושה ללקוח. המשרד נעזר בשירותי שליחים לקבלת חותמות בזריזות בהתאם אמנת אפסטיל בבתי משפט. המשרד מתמחה במתן שירותי נוטריון באופן מקצועי, יעיל ובהתחשבות מלאה בצרכי ונוחות הלקוח. רוב השירותים הנוטריונים מבוצעים עלידי משרדינו במהירות יוצאת דופן.
שירותי נוטריון אשר ניתן לקבל בדואר או באמצעות שליח ללא צורך להגיע למשרדינו:

 

שירותי נוטריון אשר ניתן לקבל במשרד, בית, בית חולים:
  • אימות חתימה/יפוי כח
  • תצהירים נוטריונים
  • אישור הסכמי ממון
  • צוואות נוטריניות
  • אישורי חיים

 

אייל בן-יהודה, עו״ד ונוטריון

[email protected]

סניף רמת השרון

התלמים 3/2, רמת השרון

03-5479777

סניף ראשי

דרך הים 2-4, פינת שד׳ הנשיא 126, מרכז הכרמל חיפה

054-3332748

נוטריון ישראלי בחו"ל

כיצד ניתן לחתום על מסמכים רשמיים מחוץ לישראל כמו אימות חתימה על ייפוי כוח או חתימה על תצהיר? קיימות שתי אפשרויות, האחת – היא חתימה בפני נוטריון ישראלי בחו"ל, אפשרות שניה – חתימה  בנציגויות ישראל בקונסוליות השונות.

פעולות נוטריון ישראלי בחו"ל

חתימת נוטריון ישראלי בחו"ל מותרת, בכפוף לכך שפעולתו אינה אסורה על פי דיני אותה מדינה וכאשר האישור נועד לשימוש במדינת ישראל.

נקבע בפס"ד ע"א 3714-16 יזיד רבחיטינה נ' סמיר פרוואג'י קבע בית המשפט העליון:

מקובלת עלינו עמדת היועץ המשפטי לממשלה לפיה אין מניעה על פי הדין הישראלי כי נוטריונים ישראלים יאמתו ויאשרו פעולות משפטיות המבוצעות מחוץ לשטח שחל עליו משפט מדינת ישראל ביחס לפעולות שיש להן זיקה לישראל ובלבד שהשלמת הפעולה תבוצע במשרדו של הנוטריון בישראל על פי תקנה 26(ב)לתקנות הנוטריונים, התשל"ז-1977.

בנוסף ע"פ תקנות הנוטריונים:

כאשר אדם מעוניין לקבל לידיו אתה סמכויות לבצע פעולות משפטיות כלפי צד שלישי, עליו לחתום על מסמך של ייפוי כוח אשרדורש חתימת נוטריון. לפעמים, נדרש אימות חתימה על ייפוי כוח בחו"ל. עבור פעולות כמו רכישת נדל"ן, או פעולות משפטיות אחרות בישראל, יש צורך בייפוי כוח זה.

 האם אימות חתימה על ידי עורך דין ישראלי בחו"ל – תקין וחוקי?

אפשרי, בהתאם לסעיף 15 לפקודת הראיות (יש להזהיר את המצהיר) וסעיף 30 לפקודת הראיות (הוכחת תעודות חוץ), שעורך דין ישראלי לא יכול להחתים על תצהיר ולאשר מסמכים אחרים כאשר חוקי המדינה אינם חלים. התוצאה שלכאורה אין תוקף לאימות חתימת עו"ד ישראלי בחו"ל על תצהיר. למרות זאת, במספר החלטות של לשכת עורכי הדין, שהן בעיקרן בפן האתי, נכתב כי הלשכה אינה רואה בעיה אתית באימות חתימה של עו"ד ישראלי בחו"ל על תצהיר, אלא שלא בטוח שיש לכך תוקף. דרך המלך היא לחתום בפני קונסול ישראל.

משרדנו נותן שירותי נוטריון לישראלים שרוכשים נדל"ן ביוון, אנו מתרגמים מסמכים עם מתרגמים מקצועיים לאנגלית ויוונית.